Nawóz Kompośniaczek do upraw w ogrodzie i rolnictwie

Skoszona trawa, zgrabione liście i przycięte gałęzie – to wszystko posłużyło nam do stworzenia kompostu, doskonale nadającego się do stosowania do wszelkiego rodzaju upraw. Nawóz z odpadów zielonych z Białegostoku i okolic, produkowany jest w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. Zachęcamy do zakupu naszego certyfikowanego produktu.

Zakład Utylizacji Odpadów w Hryniewiczach uzyskał w 2019 roku  pozytywną opinię Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju wsi dopuszczającą do obrotu organiczny kompost zarejestrowany pod nazwą „Kompośniaczek”. Spełnia on wszystkie wymogi jakościowe jak i przewidziane prawem normy. 

STOSOWANIE KOMPOŚNIACZKA

Organiczny kompost może być stosowany w uprawach polowych roślin rolniczych, uprawie roślin ozdobnych i trawników, jako komponent dla upraw roślin doniczkowych,balkonowo - tarasowych, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych.

10 ton nawozu zawiera co najmniej 50 kg azotu, 20 kg fosforu i 30 kg potasu, dlatego też polecany jest szczególnie do gleb o niskiej zawartości próchnicy.

GDZIE KUPIĆ KOMPOŚNIACZEK?

Osoby zainteresowane zakupem kompostu zapraszamy od poniedziałku do piątku,w godz. 7.00 – 15.00 do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach.

Więcej  informacji na temat możliwośći zakupu uzyskają Państwo pod adresem e-mail k.mielech@lech.net.pl oraz pod numerem telefonu 85 678 49 30.


 

 

 

Załączniki

Powrót na początek strony