Nowoczesne hale targowe na Targowisku. Na oferty czekamy do 28 marca.

Dwie nowoczesne hale targowe powstaną na Targowisku Miejskim przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku w 2020 roku. Ponad 150 lokali, które oferujemy, przeznaczonych jest na handel, usługi i gastronomię. Jedna z hal będzie miała głównie charakter giełdy spożywczo-rolnej. Od dziś do 28 marca można składać oferty na dzierżawę lokali.

Ilustracja do artykułu foto_aktualnosc_hale.jpg

Targowisko Miejskie przy ul. Kawaleryjskiej to największy tego typu obszar handlowy w Białymstoku i województwie. Swoją działalność prowadzi tu ok. 1000 lokalnych przedsiębiorców.

Atrakcyjne powierzchnie handlowe

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy inwestycję, która zmieni targowisko w nowoczesną przestrzeń handlowo-usługową , atrakcyjną dla klientów i przedsiębiorców. Oprócz istniejących już punktów handlowych, na terenie położonym od strony ul. Ciołkowskiego powstaną hale targowe. 

W środku znajdą się lokale o różnej wielkości. Większość będzie miała powierzchnię 18 metrów kw. Ale w ofercie jest też kilka mniejszych (7,7-12 metrów kw.) i kilka większych (22 metrów kw.).

Projekt przewiduje również możliwość łączenia maksymalnie 6 oferowanych modułów w lokale o większych powierzchniach.

Handel, usługi, gastronomia i giełda spożywczo-rolna

Hale przeznaczone są na działalność handlową i usługową. Rezerwujemy też miejsce na lokale gastronomiczne. Zgodnie z projektem może być ich nawet 20. 

Jedna z hal (hala B) dedykowana jest sprzedaży warzyw, owoców i produktów spożywczych. Powstanie więc giełda spożywczo-rolna, która będzie chętnie odwiedzana przez mieszkańców południowej części Białegostoku oraz sąsiednich miejscowości.

 Składanie ofert na dzierżawę lokali 28 lutego - 28 marca

Od dziś spółka Lech zaprasza do składania ofert na dzierżawę lokali. Cena wywoławcza za metr kwadratowy powierzchni  wynosi 29 zł.

Pisemne oferty  należy złożyć w zamkniętej kopercie w terminie do 28 marca 2019 r. do godz. 14.00 w sekretariacie Spółki przy ul. Kamiennej 17 w Białymstoku lub przesłać na adres: Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowo – Produkcyjne „Lech” Sp. z o.o., ul. Kamienna 17, 15-021 Białystok.

Szczegółowy Regulamin w załącznikach na dole strony.

Informacje można również uzyskać w Punkcie Informacyjnym Targowiska Miejskiego przy ul. Kawale-ryjskiej:
- telefonicznie nr 85 678 49 31 i 85 678 49 51
- pocztą e-mail hale.kawaleryjska@lech.net.pl. 

Budowa w latach 2019-2020

W 2018 roku spółka LECH rozstrzygnęła  konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji budowy hal. Planiści mieli do dyspozycji obszar o powierzchni 1,7 ha we wschodniej części Targowiska sąsiadującej ze Stadionem Miejskim.

W najbliższym czasie spodziewamy się uzyskania pozwolenia na budowę. Prace rozpoczną się w połowie 2019 roku.

Rozbudowa Targowiska Miejskiego będzie finansowana przez spółkę LECH. Wstępne koszty szacowane są na kwotę ok. 12 mln zł.

Powrót na początek strony