Aktualności

 • Ilustracja do artykułu 01_resize.jpg

  Umowa na budowę kompostowni w trybie „Zaprojektuj i zbuduj” podpisana

  Umowa na budowę kompostowni została dziś podpisana między Zarządem P.U.H.P. LECH w Białymstoku a Konsorcjum MTM Budownictwo Sp. z o.o. (Lider) i MTM Ekotechnika Sp. z o.o. Instalacja, która zostanie oddana do użytku w 2025 r. na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. W imieniu naszej Spółki umowę podpisywali: Prezes Zarządu Michał Stefanowicz i Wiceprezes Zarządu Alina Pisiecka.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 20230808_134153a_resize.jpg

  Spółka LECH pozyskała dofinansowanie na budowę kompostowni

  Zarząd P.U.H.P. LECH w Białymstoku, podpisał dziś umowy na dofinansowanie budowy kompostowni ze środków będących w dyspozycji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Instalacja, która powstanie na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach, otrzyma wsparcie 9,9 mln zł dotacji bezzwrotnej i ponad 23 mln zł pożyczki preferencyjnej. Obiekt będzie gotowy w 2025 r.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu kompostownia2023.jpg

  Rozpoczynamy realizację projektu nowoczesnej kompostowni w ZUOK Hryniewicze

  Nowoczesna kompostowania powstanie w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. Jest to kolejny element kompleksowego systemu gospodarki odpadami w Białymstoku realizowanego przez P.U.H.P. LECH. Instalacja ma być oddana do użytku w 2025 r. Rozwiązania technologiczne zapewnią minimalizację uciążliwości odorowych dla ludzi i środowiska.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu certyfiklat strona.jpg

  Spółka LECH ponownie z certyfikatem na wytwarzanie paliwa alternatywnego i Pre-RDF w ZUOK Hryniewicze

  W ostatnich dniach lipca P.U.H.P. LECH ponownie otrzymało certyfikat na produkcję paliwa alternatywnego i Pre-RDF, które powstają w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. Certyfikat ten pozwala nam uczestniczyć w Systemie KZR INiG (System Kryteriów Zrównoważonego Rozwoju INiG), certyfikowanej, zrównoważonej produkcji biopaliw, którego administratorem jest Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu man01.jpg

  Sprzedajemy samochód ciężarowy marki MAN

  P.U.H.P. LECH Sp. z o.o. w Białymstoku oferuje na sprzedaż samochód ciężarowy z urządzeniem hakowym marki MAN. Zainteresowani mogą składać swoje oferty w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach do 18 sierpnia 2023 r.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 20230621_170735_resize.jpg

  LECH patronem ogólnopolskiego Seminarium Eksploatacja zakładów TPOK

  PUHP LECH było partnerem tegorocznej edycji ogólnopolskiego VIII Seminarium TPOK 2023 pt. „Eksploatacja zakładów TPOK - doświadczenia”, które odbyło się w tym tygodniu Hotelu Ibis w Białymstoku. Uczestnicy seminarium zwiedzali też Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Andersa.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Bez nazwy 7.jpg

  Mieszkańcy zwiedzali ZUOK Białystok podczas Dnia Otwartego

  17 czerwca odbył się piąty już w tym roku Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Kolejna okazja do obejrzenia instalacji w ramach takiego wydarzenia już po wakacjach - 30 września.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu received_1009726896854988.jpeg

  Nasza reprezentacja na maratonie Plum Ekiden

  Reprezentacja PUHP LECH wzięła udział w niedzielę w Sztafecie maratońskiej Plum Ekiden, która odbyła się w Białymstoku.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu dni otwarte 17czerwca2023 NEW_0001.jpg

  17 czerwca zapraszamy na Dzień Otwarty ZUOK w Białymstoku

  17 czerwca odbędzie się kolejny w tym roku. Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Zapraszamy do rejestrowania się do rejestrowanie się na naszej stronie internetowej.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu warsztat03.jpg

  Prezentacja instalacji spółki LECH na międzynarodowych warsztatach

  Radca prawny PUHP LECH Spółka z o.o., dr hab. Artur Modrzejewski, był jednym z prelegentów warsztatów online “Waste & Water Management, Circular Economy”, które odbyły się 25 maja 2023 r. w ramach programu "Peer-to-peer Learning Programme for Sustainable Rebuilding of Ukrainian Cities" (Program na rzecz zrównoważonej odbudowy ukraińskich miast).

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony