Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa 2024 na zajęciach recyklingu

Pierwsza grupa dzieci odwiedziła 20 marca ZUOK w Białymstoku w ramach akcji Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa 2024, której organizatorem jest Podlaska Policja, a jednym ze współorganizatorów nasza spółka PUHP LECH Spółka z o.o.

Ilustracja do artykułu 20240320_100624_resize.jpg

Uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. Magnoliowej w Białymstoku (osiedle Zielone Wzgórza) Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku mieli okazję porozmawiać o selektywnej zbiórce odpadów, które segregujemy w swoich domach. Zobaczyli też jak w naszym zakładzie spalamy śmieci produkujemy energię elektryczną i cieplną. Kolejni uczestnicy akcji już wkrótce znów pojawią się w spalarni.

Akcja Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa organizowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Jej celem jest promowanie właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia, kształtowanie wrażliwości najmłodszych w obszarze ochrony środowiska oraz promocja zdrowego stylu życia, skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. W jej trakcie dzieci z białostockich szkół odwiedzają różne zakłady znajdujące się na terenie miasta, m..in. naz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Andersa w Białymstoku. Dzieci poznają między innymi zasady bezpiecznych zachowań w domu, dowiedzą się co zrobić, gdy wybuchnie pożar, jak wezwać pierwszą pomoc  oraz w jaki sposób oszczędzać pieniądze.

Więcej na temat akcji na stronie Podlaskiej Policji >>

Zdjęcia w galerii z zajęć w ZUOK Białystok oraz w Oddziale Prewencji Komendy Miejskij Policji w Białymstoku.

Powrót na początek strony